Punkt Zwycięstwa

Tu dzieje się coś szczególnego

Co nowego w bliblioteczce?

Bliblioteka gier Punktu Zwycięstwa – nasza pasja, duma, radość

Projekt Punkt Zwycięstwa to wielowymiarowy koncept, którego celem jest popularyzowanie gier planszowych.

Naszym pomysłem jest zarówno prezentowanie gier planszowych, osobom które dopiero zaczynają przygodę w tym świecie, jak i stworzenie przestrzeni do wspólnego spędzania czasu i dzielenia się wiedzą i własnymi doświadczeniami dla tzw. zaawansowanych graczy.

Początki Punktu Zwycięstwa

Idea wejścia w świat planszówek, nie tylko jako gracze i kolekcjonerzy, kołatała się w naszych głowach i sercach od dłuższego czasu. Przez kilka lat miała jednak wymiar mglistego marzenia zakończonego westchnieniem… a gdyby tak rzucić wszystko i …

Jednakże pewnego styczniowego dnia roku 2021, padło kluczowe pytanie „Jak nie teraz, to kiedy?”. I wzięliśmy się do roboty.
Tyle historii.

Czy się boimy? Oczywiście, że tak, ale czy to nas powstrzyma? Nie 😊

Obszary działalności Punktu Zwycięstwa

Strona, którą odwiedziliście jest pierwszym krokiem do realizacji naszych celów.

Nie chcemy jednak być kolejnym blogiem, na którym będą umieszczane recenzje gier czy objaśnienia do instrukcji. Tego rodzaju treści jest dość sporo i zbyt cenimy niektórych blogerów, vlogerów czy recenzentów by z nimi konkurować.

Oczywiście będziemy dzielić się z Wami naszymi przemyśleniami o konkretnych grach, o ogólnych trendach planszówkowego świata i o wydarzeniach, które nas zainteresują. Postaramy się jednak pokazać Wam gry planszowe i ich świat z nieco innej – czasem magicznej, a czasem pragmatycznej – strony.

Kolejnym obszarem naszej działalności będzie… Wybaczcie, ale na chwilę obecną nie zdradzimy wszystkich naszych sekretów, ale mamy nadzieję, że będziecie śledzić nasze poczynania, bo tak jak wspomnieliśmy wyżej, ta strona to dopiero nasze pierwsze słowo.

Kto tworzy Punkt Zwycięstwa?

Jedni nazywają nas marzycielami, inni wariatami – liczymy jednak, że kiedyś się poznamy i sami wyrobicie sobie na nasz temat zdanie 😉
Jeśli jednak chcecie wiedzieć o nas coś więcej to zapraszamy do zapoznania się z naszymi krótkimi biogramami.

Z planszówkowym pozdrowieniem,
Paulina, Maciek i Konrad

Pierwszą wspólną grą, która rozpoczęła naszą kolekcję, a którą to dostaliśmy od znajomych w prezencie „na nowe mieszkanie” było „Puerto Rico”. Mamy ją do dziś!

– Paulina Wrzosek

Kiedy i jak zwykłe okazjonalne granie zamieniło się w obsesyjne hobby i styl życia - nie wiem. Wiem natomiast kiedy nastąpiło olśnienie, że gry mają o wiele więcej do zaoferowania niż początkowo myślałem.

– Maciek Wrzosek

Od zawsze siedziała bowiem we mnie potrzeba dzielenia się moim hobby z jak największą ilością osób, aby i inni mogli poznać ten wspaniały świat i czerpać z niego tyle radości co i moja skromna osoba.

– Konrad Staniszewski