Regulamin

Zasady gry – czyli jak korzystać z naszego Lokalu

Regulamin naszego Lokalu – krótka notka

Stworzyliśmy wyjątkowe miejsce w Warszawie.

Lokal, pub, kawiarnia Punkt Zwycięstwa powstał z pasji związanych z grami planszowymi. Udostępniamy Ci naszą niezwykłą bibliotekę, pełną gier planszowych, które kolekcjonowaliśmy przez wiele lat.

Aby każdy odwiedzający czuł się jak najbardziej komfortowo na terenie Lokalu, obowiązuje poniższy Regulamin. Zapraszamy do zapoznania się z nim czytając poniższy tekst lub pobierając plik PDF.

Przebywając w Lokalu Punkt Zwycięstwa akceptujesz Regulamin.

Serdecznie zapraszamy!
Paulina, Maciek i Konrad, Punkt Zwycięstwa

I. Wstępniaczek dla klimatu

Jesteś strudzonym wędrowcem, spragnionym napitku i jadła? Wojownikiem tropiącym przygody? A może eremitą szukającym towarzystwa innych?

W tej grze znajdziesz wszystko, czego ci potrzeba.

Oto otwiera się przed Tobą szereg możliwości. Okazji, by w niekończącej się rozgrywce zdobyć kolejne punkty zwycięstwa.

Przecież tylko to się liczy, prawda?

II. Cel gry i podstawowe informacje 

W grze Punkt Zwycięstwa wcielasz się w gości (klientów) Lokalu Punkt Zwycięstwa, a twoim zadaniem jest zdobywanie punktów zwycięstwa poprzez rozwój planszówkowej pasji. Planuj rezerwacje, wpadaj z niezapowiedzianymi wizytami, przyprowadzaj nowych gości i odkrywaj bogactwo świata gier planszowych. Pamiętaj, że jest to gra zarówno strategiczna, jak i ekonomiczna, więc dobrze zarządzaj swoim portfelem i nie zapominaj o wizytach w barze. Bonusy tam zdobyte na pewno przybliżą cię do zwycięstwa.

Gra nie posiada ograniczeń wiekowych. Możesz przystąpić do rozgrywki niezależnie od tego czy jesteś starym magiem, hardym krasnoludem w sile wieku czy też młodym elfikiem.

Zapraszamy zarówno matki z dziećmi, jak i dziećmi z matkami, a nawet ojców z matkami i matki z teściami.

„To przychodzi nagle. Widzisz coś po raz pierwszy i od razu wiesz, ze znalazłeś swoje zainteresowanie. Jakby ktoś przekręcił klucz w zamku. Albo po raz pierwszy zakochał się.” Stephen King

Zastrzeżenie

Osoby poniżej 13 roku życia mogą przebywać w Lokalu tylko i wyłącznie pod nadzorem opiekunów prawnych lub innych upoważnionych przez nich osób dorosłych.

Gra nie posiada limitu graczy, przy czym jednocześnie w Lokalu może przebywać tylko tyle osób, ile wynika to z aktualnego stanu prawnego obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej. Rozpoczynając grę i wchodząc do Lokalu akceptujesz, iż wymogiem swobodnego w nim przebywania jest posiadanie tzw. paszportu Covidowego. Jeśli jesteś osobą niezaszczepioną jesteś zobowiązany do niezwłocznego poinformowania o powyższym personel Lokalu. Powyższa informacja jest niezbędna dla zachowania limitu osób jednocześnie przebywających w Lokalu zgodnie z aktualnymi w danym dniu przepisami. Jeśli jesteś niezaszczepiony, akceptujesz, iż w wypadku przekroczenia limitu osób niezaszczepionych możesz zostać poproszony o opuszczenie Lokalu.

W przypadku zatajenia informacji o braku szczepienia lub wprowadzenia personelu Lokalu w błąd w tym zakresie, zobowiązujesz się do naprawienia wszelkich szkód z tego wynikających.

 

III. Zawartość / Obszar gry

Oddajemy ci do dyspozycji w pełni wyposażony Lokal przy ul. Hennela 10 w Warszawie (wejście od Dyrekcyjnej 4).

Zaplecze nie jest dostępne dla klientów Lokalu, ale nie martw się nie jest ci ono do niczego potrzebne w tej grze.

Do dyspozycji dostajesz stoły, krzesła, łazienkę, kącik dla malucha, a także regały pełne gier planszowych, karcianych, zręcznościowych, paragrafowych oraz komiksów. Zasoby są wspólne dla wszystkich graczy, dlatego dbaj o nie jak o swoje własne (albo nawet lepiej). Pamiętaj o ich odłożeniu na miejsce i zyskaj punkty chwały, które w dowolnym momencie przekształcisz w punkty zwycięstwa.

Możesz swobodnie korzystać z całej strefy dla gości i znajdujących się w niej przedmiotów, z poszanowaniem praw pozostałych osób.

Do Twojej dyspozycji jest też BAR, w którym możesz zakupić m.in. kawę, herbatę, napoje bezalkoholowe oraz piwo, a także ciasta, kanapki na ciepło i inne przekąski, według aktualnego menu. By skorzystać z zasobów baru musisz skorzystać z pośrednictwa personelu.

Ważne:

Barman jest mistrzem gry i rozstrzyga wszelkie konflikty i remisy, a jego słowo jest najwyższym prawem.

IV. Jak grać?

Gracze rozgrywają swoje ruchy w czasie rzeczywistym, symultanicznie. Liczba rund jest nieograniczona, a grę można przerwać w każdym momencie, by powrócić do rozgrywki w dowolnym czasie. Pamiętaj jednak by nie robić zbyt długich przerw, bo możesz przegapić wiele okazji do zdobycia kolejnych punktów zwycięstwa. Zwróć szczególną uwagę na wydarzenia takie jak spotkania z autorami, warsztaty, turnieje. Żeby być na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje w Punkcie Zwycięstwa zalecamy:

regularne odwiedziny na stronie www.punktzwyciestwa.pl

polubienie profilu Punt Zwycięstwa na Facebook’u https://www.facebook.com/punktzwyciestwa/ oraz Instagramie https://www.instagram.com/punkt_zwyciestwa/

Korzystanie z portali społecznościowych (a nawet w ogóle z Internetu) nie jest wymagane dla udziału w grze, niemniej jednak pozwoli ci trzymać rękę na pulsie i odpowiednio reagować na zmieniającą się sytuację i ruchy pozostałych graczy.

Aktywność w portalach społecznościowych może dać ci także punkty sławy, które – co oczywiste – przekształcają się w punkty zwycięstwa.

V. Przebieg rundy

Każda runda rozpoczyna się od przekroczenia progu Lokalu Punkt Zwycięstwa oraz kończy wraz z wyjściem z niego z zamiarem oddalenia się na stałe. Wyjście na zewnątrz celem zaczerpnięcia świeżego powietrza nie uznaje się za koniec rundy.

Runda toczy się w godzinach otwarcia Lokalu. Aktualne informacje w tym zakresie znajdują się na drzwiach wejściowych. Godziny otwarcia Lokalu mogą się zmieniać, w szczególności w święta, wakacje i w przypadku zdarzeń losowych. Każdorazowo zmiany godzin zostaną ogłoszone w mediach społecznościowych i na drzwiach wejściowych. Godziny zamknięcia zamieszczone na drzwiach do Lokalu, stronie internetowej, w mediach społecznościowych i innych materiałach reklamowych są orientacyjne. Każdorazowo decyzję o zamknięciu Lokalu podejmuje Personel, informując obecnych gości o zbliżającym się zamknięciu z co najmniej 40 minutowym wyprzedzeniem

Każda runda składa się z pięciu faz. Poza fazą pierwszą, każda z następnych może być przez Ciebie rozgrywana w dowolnej kolejności i wielokrotnie powtarzana.

Faza 1 – wejście do gry oraz rozpoczęcie każdej kolejnej rundy

Ta faza rozpoczyna się od przekroczenia progu Lokalu Punkt Zwycięstwa. Wchodząc do Lokalu rozpoczynasz grę i zobowiązujesz się do przestrzegania wszystkich zasad gry oraz aktualnie obowiązujących przepisów prawa, w tym m.in. tzw. „przepisów antypandemicznych”.

Pamiętaj

Jesteś tu dobrowolnie i to ty decydujesz jak długo będziesz uczestniczył w rozgrywce – o ile oczywiście postępujesz zgodnie z niniejszymi zasadami. Rażące łamanie zasad gry oraz przepisów prawa może skutkować wyproszeniem z Lokalu, wyeliminowaniem Cię z rozgrywki w danej rundzie, a nawet całkowitym zakazem wejścia. 

Faza 2 – wizyta w barze

Po przekroczeniu progu Lokalu Punkt Zwycięstwa skieruj swoje kroki do baru. Odpowiedni dobór napitków, eliksirów i jadła, z całą pewnością podniesie Twój poziom odwagi, elokwencji, sprytu i wpłynie na poprawę humoru.

Pamiętaj by tę fazę wielokrotnie powtarzać w czasie rozgrywki. Kto by tam siedział przy stole w pubie o suchym pysku.

W barze możesz leczyć rany, zdobywać artefakty i nowe bronie, zawierać intratne znajomości, dokonywać rezerwacji na kolejne rundy i pozyskiwać niezbędne dla Ciebie informacje.

Jednocześnie z wizytą w barze – o ile nie uczyniłeś wcześniejszej rezerwacji (patrz pkt. VII.I. poniżej) lub o ile nie wysłałeś swych kompanów z oddziału rozpoznawczego z misją zajęcia strategicznych punktów – rozejrzyj się za wolnym stolikiem i czym prędzej go zajmij.

Uwaga

Sprzedaż alkoholu odbywa się wyłącznie do godziny 23. O zbliżającym się zamknięciu sprzedaży personel Lokalu będzie informował gości specjalnym dzwonkiem, na ok. 15 minut przed.

Faza 3 – wybór gry

W tej fazie masz sporo swobody. Sam decydujesz z kim i w co zagrasz, korzystając z zasobów Lokalu. Pamiętaj, że zasoby są ograniczone. Jeżeli chcesz mieć pewność, że dana gra będzie dla ciebie dostępna dokonaj wcześniejszej rezerwacji (patrz pkt. VII.I. poniżej).

Przed ostatecznym wyborem gry, spójrz jednak najpierw na zegarek[1]. Dostosuj wybór gry do pozostałego czasu do zamknięcia Lokalu.

Nikt nie wyrzuci Ciebie i Twoich kompanów z Lokalu w trakcie podliczania punktów, ale rozkładanie na stole po godzinie 21: 00 (zwłaszcza w dni powszednie) gry, której pudełkowy czas rozgrywki przekracza 3 godziny to… cios poniżej pasa barmana (lub barmanki). W takiej sytuacji nie gwarantujemy, że dokończysz rozgrywkę. 

Korzystanie z gier jest bezpłatne.

 

[1] Jeśli nie masz zegarka skonsultuj się z kompanem lub personelem Lokalu. Każda gra niewłaściwie stosowana może zagrażać twemu pobytowi w Lokalu i skutkować przerwaniem rozgrywki w trakcie.

Pamiętaj

Zdejmując grę z półki stajesz się za nią odpowiedzialny niczym Geralt za Ciri, albo Noe za arkę. Sprawdź czy gra zawiera wszystkie komponenty, a ewentualne braki lub uszkodzenia zgłoś personelowi Lokalu przed rozpoczęciem gry.

W przypadku uszkodzenia, zagubienia bądź zdekompletowania gry, jesteś zobowiązany do ustalenia z personelem Lokalu sposobu rekompensaty. Masz do wyboru:

  1. a) odkupienie identycznej gry,
  2. b) uiszczenie opłaty, stanowiącej równowartość uszkodzonej, zagubionej bądź zdekompletowanej gry,
  3. c) pokrycie kosztów naprawy uszkodzonej gry.

 

Liczymy, że honor nie jest ci obcy i weźmiesz pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Faza 4 – dobra zabawa

W zasadzie nie jest to faza, nie ma bowiem ani początku ani końca.

Przebywając w Lokalu, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na partyjkę jakiejś gry, czy tylko wpadniesz na filiżankę kawy – szanuj innych.

Wiemy, że gry planszowe bywają niezwykle emocjonujące. Nic co ludzkie nie jest nam obce. W trakcie rozgrywki dostosuj się jednak do kilku poniższych zasad:

  1. Nie oszukuj, chyba że blef jest elementem gry, w którą grasz.
  2. Nie obrażaj się na kompanów, nie strzelaj focha, nie krzycz, generalnie staraj się unikać negatywnych emocji i głośnego zachowania – nawet jeśli Twoi towarzysze znają Cię od tej strony i akceptują Twój wybuchowy charakter – pamiętaj, że nie jesteście sami. A nawet jeżeli przez przypadek okaże się, że chwilowo poza Wami nikogo innego w Lokalu nie ma – to pamiętaj by nie obudzić barmana z jego drzemki. Niewyspany jest okropnie zły i wlepia punkty ujemne…
  3. Nie przedłużaj w nieskończoność ruchów – nikt nie ma ochoty słuchać nerwowego wzdychania, albo nawet chrapania Twoich towarzyszy oczekujących na swój ruch.
  4. Nie cofaj ruchów. I tu nie ma żadnego „ale” albo „chyba, że”.
  5. Dbaj by pełne szklanki, kubki i kufle stały na stole w takim miejscu, by żaden z twoich współgraczy ich nie potrącił – planszówkowy potop, to jest ostatnia rzecz, której chcemy. (Patrz również Faza 3)
  6. Jeśli posilasz się przy grze, BEZWGLĘDNIE pamiętaj o wycieraniu rąk przed dotknięciem kart czy innych elementów gry. Jeśli nie masz swojej chusteczki poproś o nią w barze.
  7. Dbaj o porządek na stole – odstawiaj puste kufle, szklanki i talerze po zakończonym posiłku na wyznaczone do tego miejsce, śmieci wyrzucaj do śmietnika.

Faza 5 – sprzątanie

Po zakończeniu rozgrywki w wybraną w fazie trzeciej grę planszową – złóż ją do pudełka, sprawdzając jednocześnie, czy niczego nie brakuje. Postaraj się by kolejna osoba, która sięgnie po dany tytuł nie znalazła wewnątrz „śmietnika”.

Jeśli masz siłę i czas wybierz kolejną pozycję i graj, graj, graj….

VI. Koniec gry

Mamy nadzieję, że ta gra nigdy się nie skończy i jak już raz przekroczysz nasz próg, będziesz do nas regularnie wracał.

Niezależnie od wszystkiego JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ.

„Pasja jest znacznie ważniejsza niż perfekcja wykonania.” C.G. Drews

VII. Inne ważne zasady

VII.I. Rezerwacje

Jeśli planujesz ze swoimi kompanami epicki wieczór w Punkcie Zwycięstwa, pomyśl o wcześniejszej rezerwacji. Zwłaszcza, jeżeli chcecie zagrać w konkretny tytuł albo potrzebujecie dużego stołu.

Zadzwoń: 797 664 709

Napisz maila: kontakt@punktzwyciestwa.pl

Lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem FB lub Insta.

Rezerwacji najlepiej dokonać na kilka dni wcześniej. Pamiętaj, że w przypadku wysyłania zgłoszenia potrzeby rezerwacji za pośrednictwem maila lub portali społecznościowych – rezerwacja jest ważna dopiero z chwilą jej potwierdzenia przez personel Punktu Zwycięstwa.

Dokonując rezerwacji możesz także poprosić o rozłożenie gry na konkretną liczbę graczy, a nawet o pomoc w wytłumaczeniu[1] jej zasad.

Rezerwacja łączy się z naliczeniem opłaty rezerwacyjnej w wysokości 40 zł od osoby lub w przypadku gdy rezerwacja jest dla dwóch osób na duży stolik – 50 zł od osoby. Przy czym nie martw się, kwota ta jest w całości do wykorzystania w barze. Niewykorzystanej różnicy nie zwracamy.

Bądź punktualny – 15 minut po ustalonej godzinie rezerwacja wygasa!

VII.II. Przetwarzanie danych osobowych oraz prawa do wizerunku

Administratorem twoich danych osobowych jest Punkt Zwycięstwa sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-495) przy ulicy W. Jagiełły 15/10, identyfikująca się numerem KRS: 0000925489, zwana dalej ADMINISTRATOREM.

Wszelkie podane przez Ciebie dane, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu – w celach związanych z 1) dokonaną rezerwacją, 2) kontaktu z obsługą Lokalu lub spółką lub 3) jakichkolwiek innych czynności podejmowanych w Lokalu – są (i) podawane przez Ciebie dobrowolnie, (ii) są przetwarzane tylko i wyłącznie w celach związanych ze świadczonymi przeze Administratora usługami.

Dla naszego i Twojego bezpieczeństwa Lokal jest monitorowany. Przebywając w Lokalu akceptujesz przetwarzanie swojego wizerunku w celu podniesienie bezpieczeństwa. Materiały z kamer będą kasowane nie później niż po 90 dniach.

Przebywając w Lokalu, akceptujesz także, iż Twój wizerunek może się znaleźć na zdjęciach lub filmach, które będą wykorzystywane w mediach społecznościowych lub na stronie Punktu Zwycięstwa.

[1] Ta usługa jest dostępna w zależności od aktualnego obłożenia Lokalu i ilości gości

 

Dzięki, że dobrnąłeś do końca!  (Na wypadek badań statystycznych, możesz powiedzieć, że przeczytałeś w tym roku jedną książkę więcej 😉